Jak dotrzeć do Aten?

Najpopularniejszym, najszybszym i najwygodniejszym środkiem transportu łączącym Grecję i Polskę są dziś samoloty.

Bezpośrednie loty między Polską a Atenami dostępne są obecnie  z Gdańska, Katowic, Krakowa, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Warszawy i Wrocławia. Trwają one około dwóch-trzech godzin. Połączenia bezpośrednie z Polski do Aten oferują przede wszystkim tacy przewoźnicy jak Ryanair, Aegean Airlines oraz Olympic Airways. Warto sprawdzić także ofertę Polskich Linii Lotniczych LOT.

W miarę tanie bilety lotnicze można znaleźć, decydując się rónież na lot z przesiadką. Mocno rozbudowaną sieć połączeń ma niemiecka Lufthansa. Tą linią lotniczą do Aten, z przesiadką w Dortmundzie (DTZ), Monachium (MUC) lub Frankfurcie (FRA),  dotrzemy niemal z każdego większego miasta w Polsce.

Z jedną przesiadką z części polskich miast mamy szansę dolecieć do Aten także z przewoźnikami takimi jak SAS Scandinavian Airlines, Swiss International Air Lines, easyJet czy myAustrian.

Ceny lotów mogą wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w zależności od przewoźnika, wybranej opcji oraz wyprzedzenia z jakim dokonano rezerwacji. Warto pamiętać, że przepisy poszczególnych linii lotniczych dotyczące bagażu podręcznego i rejestrowanego mogą się od siebie różnić. Niekiedy w cenę biletu wliczony jest już bagaż rejestrowany, niekiedy zaś cena podstawowa obejmuje jedynie bagaż podręczny. Te i podobne szczegóły można sprawdzić na stronach internetowych przewoźników.

Wyszukiwarki lotów pomocne w znajdywaniu tanich połączeń do Grecji:

  • skyscanner.pl
  • esky.pl
  • fly4free.pl
  • samolotemtajniej.pl
  • kayak.pl
  • fru.pl

Wszystkie samoloty międzykrajowe docierają w Atenach na  Międzynarodowy Port Lotniczy im. Elefteriosa Wenizelosa (ATH), zlokalizowany w Spacie, niecałe 30 kilometrów na wschód od Aten.

Na ateńskim lotnisku dostępne są kantory, sklepy, bankomaty i przechowalnie bagażu czy wypożyczalnie samochodów. Do centrum Aten i na lotnisko łatwo można dostać się środkami komunikacji miejskiej.