Loading...

Popularne pytania i odpowiedzi

 • Jesteśmy bezpośrednim organizatorem wycieczek, które oferujemy, dzięki czemu sami decydujemy o ich przebiegu oraz mamy gwarancję ich najwyższej jakości.
 • Doskonale uzupełniamy ofertę touroperatorów pośredniczących jedynie w sprzedaży wycieczek lokalnych.
 • Naszą jakość potwierdzają dziesiątki tysięcy zadowolonych klientów.
 • Programy naszych wycieczek to autorskie projekty powstałe z myślą o potrzebach polskich turystów.
 • Oprowadzamy po polsku, ale z greckim klimatem.
 • Cenimy jakość. Oferujemy wysoki standard podróży, dbając o wygodę i bezpieczeństwo naszych klientów.
 • Nasza praca jest naszą pasją! Kochamy Grecję i jej mieszkańców!
 • Szanujemy naszych klientów, ich czas i pieniądze.
 • Jesteśmy punktualni.
 • Posiadamy wieloletnie doświadczenie na greckim rynku turystycznym.
 • Zatrudniamy osoby z doświadczeniem, zaangażowane, pełne zapału i pasji, o nieprzeciętnym podejściu do powierzanych obowiązków.
 • Nasza wiedza poparta jest praktycznym doświadczeniem.
 • Troszczymy się o środowisko naturalne.
 • Preferujemy przejrzyste zasady.
 • Posiadamy ubezpieczenie OC.
 • Przełamujemy schematy, zbaczamy z utartych szlaków, pokazujemy najpiękniejsze, ale i prawdziwe oblicza odwiedzanych miejsc.

Organizujemy wycieczki fakultatywne na Zakynthos, Kefalonii, Korfu i w Atenach. Cały czas rozwijamy się i staramy się poszerzać naszą ofertę.

Organizatorem naszych wycieczek jesteśmy my sami, nie zaś inne biura podróży. Mamy bezpośredni wpływ na kształt podróży. Nasze wycieczki są autorskimi programami, ułożonymi pod kątem wymagań i oczekiwań polskich turystów. Standardowe programy wzbogaciliśmy o dodatkowe atrakcje, dzięki czemu nasze wycieczki odznaczają się różnorodnością. Jesteśmy jedynym greckim biurem tworzonym w 100% przez Polaków i obsługujących tylko Polaków.  Na wycieczkach mówimy więc wyłącznie po polsku, a nasze wycieczki prowadzone są przez polskich przewodników.

Do naszej pracy podchodzimy z pasją i wrażliwością. Czujemy się odpowiedzialni za jakość świadczonych przez nas usług, ale także przekazywanych informacji. Pokazujemy Grecję i jej mieszkańców z poszanowaniem dla jej kulturowej różnorodności, bogatej tradycji i historii. Cechują nas także konkurencyjne ceny!

Nie. Firma Magic Tours specjalizuje się w kompleksowej organizacji wycieczek fakultatywnych dla turystów przebywających już w danym miejscu. Nie posiadamy jednak własnej bazy hotelowej, ani oferty przelotów. Służymy jednak pomocą w razie jakichkolwiek pytań dotyczących organizacji Państwa wakacji.

Posiadamy ubezpieczenie OC (majątkowe),  które daje ochronę ubezpieczeniową, gdy ubezpieczony będzie zobowiązany do naprawienia szkody wyrządzonej komukolwiek w następstwie czynu niedozwolonego wskutek niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania. Polisa do wglądu na życzenie. Autokary, busy, samochody oraz łodzie, którymi się poruszamy również są ubezpieczone.

Tak. Turyści wyjeżdżający za granicę z dowolnym biurem podróży są ubezpieczeni na cały pobyt, niezależnie od tego czy planują leżeć na plaży czy aktywnie spędzać czas na zwiedzaniu (samodzielnie, z touroperatorem czy też z lokalnym biurem). Warto dokładnie przeczytać warunki polisy. Turyści, którzy chorują na przewlekłe choroby powinni wykupić dodatkowe ubezpieczenie.

Wszystkie nasze wycieczki organizowane są w polskich grupach zwiedzających i prowadzone przez polskich przewodników. Także pracownicy naszych biur posługują się językiem polskim.

Tak. Do zorganizowania takiej wycieczki konieczne jest jednak uzbieranie się właściwej grupy: 8 lub 19 osób. Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy.

Oczywiście! W swojej ofercie posiadamy również opcję Private Tour. Jest to wycieczka realizowana według oryginalnego programu dostosowywana do indywidualnych potrzeb klienta.

Czas trwania naszych wycieczek jest zróżnicowany. Najkrótsze z nich trwają około 4 godzin, najdłuższe są wycieczkami całodziennymi. Informacje o czasie trwania konkretnych wycieczek znaleźć można w ich opisach na naszych stronach internetowych. Bez względu na długość wycieczki jej program jest zróżnicowany i projektowany z uwzględnieniem potrzeb uczestników w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach.

Godziny zbiórki i czas trwania naszych wycieczek staramy się wyznaczać w taki sposób, by umożliwić uczestnikom skorzystanie z hotelowych posiłków. Czasami jednak rzetelna realizacja programu wycieczki wymaga wcześniejszego wyruszenia w trasę i późniejszego powrotu. Wówczas warto zapytać w recepcji hotelowej o możliwość zamówienia tzw. wczesnego śniadania (ang. early breakfast) i/lub pakietu drugiego śniadania (ang. lunch box), a także późnej kolacji (ang. late dinner) Prośbę należy skierować do obsługi hotelu najlepiej do godziny 18.00 w dniu poprzedzającym wycieczkę. Dla recepcji nie jest ważne czy na wycieczkę jadą Państwo z Magic Tours czy z biurem, które jest organizatorem Państwa pobytu. Jeżeli tylko hotel przygotowuje takie pakiety, powinny być one do odbioru we wskazanym miejscu. Każdy hotel indywidualnie podchodzi do kwestii wczesnych śniadań i późnych kolacji.

Tak. Staramy się maksymalnie sprostać oczekiwaniom naszych klientów i każdemu umożliwić zwiedzanie. Na nasze wycieczki może wybrać się turysta z każdego hotelu na wyspie. Dla każdego obiektu mamy ustalone miejsca zbiórki, skąd rozpoczynamy i gdzie kończymy każdą wycieczkę.

 

Dla każdego hotelu wyznaczamy miejsca zbiórki zlokalizowane w niedużej odległości od obiektu. W miejscu zbiórki zaczynamy i kończymy wycieczkę. Transfer w większości przypadków jest wliczony w cenę wycieczki. Jeśli jest inaczej, do ceny wycieczki doliczana jest także opłata za transfer. Informację o ewentualnej dodatkowej płatności znaleźć można w obowiązującym Cenniku Transferów Płatnych. Koszt transferu doliczany jest automatycznie przez system rezerwacyjny do ceny całkowitej. Uczestnik ma prawo rezygnacji z dodatkowej opłaty; tym samym jednocześnie poświadcza, że stawi się we własnym zakresie w najbliższym bezpłatnym miejscu zbiórki wskazanym przez organizatora.

Cennik Transferów Płatnych


Zakynthos Wschodni Vassilikos Keri

Kampi

Miejscowość

Amoudi Psarou Alykes Katastari Gerakas Porto Roma Keri Limni

Kampi

Wycieczka

Wszystkie propozycje wycieczkowe

Wszystkie propozycje wycieczkowe

Liczba osób Dowolna

max. 8

Cena 5€ za osobę | 0€ dziecko do 2 lat

30€

 

Dzień przed planowaną wycieczką, do godziny 14:00 uczestnicy otrzymają wiadomość SMS na numer telefonu wskazany podczas rezerwacji, z dokładną godziną i miejscem zbiórki na daną wycieczkę. Zawsze PROSIMY O POTWIERDZENIE UCZESTNICTWA, najlepiej wiadomością SMS o treści:

„Potwierdzamy, Kowalscy, 2 os, hotel Caravel”.

Na wyspie bardzo często pojawia się problem z zasięgiem przez co wiadomości SMS nie zawsze docierają. W razie braku wiadomości SMS w dniu poprzedzającym wycieczkę, prosimy o kontakt z biurem.

Zapoznaj się z naszym poradnikiem Jak przygotować się do wycieczki?

 

Osobom cierpiącym na chorobę lokomocyjną zalecamy zaopatrzenie się w leki na czas podróży busem, autokarem, łodzią lub promem. W leki przeciwwymiotne można zaopatrzyć się w greckiej aptece. Są one dostępne bez recepty. Korzystanie ze środków leczniczych warto skonsultować z farmaceutą.

Na miejscu zbiórki należy stawić się na 5 minut przed wskazaną godziną w wiadomości SMS.

 

Podczas naszych wycieczek w zależności od wybranego przez Państwa programu oraz standardu podróżujemy autokarami, luksusowymi busami dziewiętnastoosobowymi (VIP) lub dwudziestopięcioosobowymi (VIP), a także vanami ośmioosobowymi (Super VIP). Wszystkie pojazdy przechodzą regularne przeglądy techniczne, są klimatyzowane i zadbane. Prowadzą je licencjonowani kierowcy znający specyfikę lokalnych dróg. Nasze rejsy realizujemy motorówkami, łodziami i statkami w zależności od programu i wybranej opcji. Są to sprawne i szybkie jednostki dostosowane do lokalnych warunków.

Wszystkie nasze autokary, busy i vany są wyposażone w tablice z naszym logo, umiejscowionym za przednią szybą, a często również na bokach pojazdu. Ponadto, przewodnik ubrany w firmową koszulkę z naszym logo będzie poszukiwał Państwa na miejscu zbiórki. Gdyby nie mogli Państwo znaleźć transportu ani przewodnika o wyznaczonej porze, prosimy jak najszybciej telefonicznie skontaktować się z naszym biurem w celu uzyskania pomocy.

Tak. Staramy się zapewnić Państwu maksymalny komfort podróży. Wszystkie wycieczki odbywają się nowoczesnymi i klimatyzowanymi pojazdami.

Każda z jednostek pływających zaopatrzona jest we właściwą liczbę kamizelek ratunkowych.  Nie wolno jednak korzystać z nich do swobodnego pływania rekreacyjnego. Kamizelki ratunkowe służą do ratowania życia.

Nie. Udział w rejsach ujętych w programie wycieczki nie jest obowiązkowy i można z nich zrezygnować, choć zawsze zachęcamy do poznawania odwiedzanych miejsc zarówno z perspektywy lądu, jak i morza. Jeśli uczestnik rezygnuje z rejsu ujętego w programie wycieczki, na czas jego trwania pozostaje w porcie, a koszt rejsu zostaje mu zwrócony, jeśli opłacił go już wcześniej.

Szczegółowe informacje dotyczące tego, co obejmuje, a czego nie obejmuje cena wycieczki znaleźć można w opisie poszczególnych programów na naszych stronach internetowych. Standardowo w ceny większości naszych wycieczek nie są wliczone posiłki ani napoje. Wybierając się na wycieczkę warto zaopatrzyć się więc w środki na lunch, inne posiłki i napoje, a także pieniądze na bilety wstępu do atrakcji dodatkowo płatnych oraz ewentualny zakup pamiątek.

Nie. Posiłki i napoje standardowo nie są wliczone w ceny większości naszych wycieczek. Sprawdzić można to w opisach poszczególnych programów na naszych stronach internetowych. W czasie wycieczek przewidziane są jednak postoje w sprawdzonych tawernach z tradycyjną grecką kuchnią.

Nie. Zwiedzanie obiektów płatnych dodatkowo nie jest obowiązkowe. Na czas zwiedzania można pozostać w kawiarni lub obejrzeć pamiątki na pobliskich straganach.

Degustacje zawarte w programach wycieczek są wliczone w cenę wycieczki i absolutnie nie zobowiązują do zakupów. Odwiedzane przez nas miejsca (winiarnie, stragany, tłocznie oliwy) są w naszym przekonaniu miejscowymi atrakcjami. Zatrzymując się tam, chcemy pokazać smak i zapach prawdziwej Grecji, autentyczne wyroby, które mogą być najlepszymi pamiątkami oraz prezentami dla bliskich.

Zarówno autokary, busy, jak i vany posiadają bagażniki, do których bez problemu zmieszczą się składane spacerówki czy też koła ratunkowe. Jednakże, jeśli wózki nie są niezbędne, odradzamy ich zabieranie. Programy wycieczek są ułożone w taki sposób, aby zapewnić Państwu maksymalną wygodę poruszania, a odległości pokonywane pieszo są naprawdę niewielkie. Ponadto, na mniejszych łodziach może być problem ze znalezieniem miejsca na wózek. Na wycieczkach znacznie lepiej niż wózki sprawdzą się nosidełka czy chusty dziecięce.

Na większości naszych wycieczek dzieci do 2 roku życia podróżują bezpłatnie. Nie mają jednak zagwarantowanego odrębnego miejsca w busie lub autokarze. Koszt  wykupienia odrębnego miejsca dla dzieci poniżej 2 roku życia jest taki sam, jak bilet dla dziecka w wieku 2-12 lat. Wyjątkiem są wycieczki w standardzie Super VIP, gdzie dzieci do 2 roku życia mają zagwarantowane miejsce wraz z fotelikiem – za dodatkową opłatą. Dzieci w wieku 2-12 lat obejmuje zniżka zgodna z aktualną ofertą. Ceny biletów dla dzieci powyżej 12 roku życia są takie same, jak dla osób dorosłych.

W swojej ofercie posiadamy programy zwiedzania dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi. Przykładem takiej wycieczki jest Baby Mix organizowany na wyspie Zakynthos. Najmłodsi uczestnicy mnóstwo frajdy czerpią także podczas odbywających się tu Rejsów na żółwie.

We wszystkich naszych wycieczkach z powodzeniem biorą udział dzieci w różnym wieku – niemowlęta, przedszkolaki czy dzieci w wieku szkolnym. Programy naszych wycieczek są zróżnicowane i dzięki temu trudno na nich o nudę. Należy jednak pamiętać, że reakcja dziecka zawsze pozostaje kwestią bardzo indywidualną.

Czasami tak. Zdając sobie sprawę, że dzień wycieczki jest dla Państwa najbardziej wyczekiwanym dniem wakacji chcemy, aby odbywała się ona w optymalnych warunkach pogodowych. Niestety, warunki pogodowe lub sytuacje na morzu czasami nie pozwalają na komfortową realizację programu.

Jeśli jesteśmy uprzedzeni o niekorzystnych warunkach, staramy się w miarę możliwości przełożyć imprezę na najbliższy możliwy termin. Jeżeli warunki zmienią się podczas trwania wycieczki i nie pozwolą na realizację rejsu ujętego w programie wycieczki, zwracamy wówczas koszty biletu za rejs i w miarę możliwości staramy się zorganizować go w innym dniu.

Wycieczka może zostać odwołana także z powodu niewystarczającej liczby uczestników lub innych przyczyn niezależnych od organizatora. Zawsze staramy się uprzedzać turystów o możliwości zaistnienia ewentualnych problemów.

Nie ma możliwości rezygnacji z wycieczki podczas jej trwania, bez ponoszenia kosztów. Rezygnacja z wycieczki w trakcie jej trwania jest jednoznaczna z pokryciem całkowitej kwoty za wycieczkę. Ponadto, zapewnienie transportu z miejsca rezygnacji nie należy do zadań organizatora. Należy we własnym zakresie zamówić oraz pokryć koszty transportu taksówką.

Niestety nie ma takiej możliwości. Rezygnacja bez ponoszenia kosztów jest możliwa jedynie do 7 dni przed wycieczką. W przypadku rezygnacji w terminie krótszym niż 7 dni przed dniem wycieczki, zwrot płatności w wysokości 100% płatności dokonanej na poczet ceny wycieczki może uzyskać wyłącznie osoba, która przedstawi ważne zaświadczenie lekarskie poświadczające, iż jej stan zdrowia uniemożliwia udział w wyciecze. O zwrot ten może ubiegać się także jeden z opiekunów dziecka, które posiada zaświadczenie lekarskie.

Uczestnik ma prawo do momentu rozpoczęcia Wycieczki zrezygnować z uczestnictwa w Wycieczce poprzez złożenie oświadczenia (w formie pisemnej pod rygorem nieważności) bezpośrednio w biurze, w którym została zawarta Umowa o uczestnictwo w Wycieczce lub też drogą elektroniczną na adres e-mail Organizatora. Uczestnik ma prawo w czasie trwania Wycieczki zrezygnować z uczestnictwa w niej, jednak obowiązany jest na własny koszt i ryzyko zorganizować powrót do miejsca pobytu, nie ma także prawa do zwrotu Ceny.

Za datę rezygnacji przyjmuje się dzień, w którym Organizator miał możliwość zapoznania się z treścią oświadczenia o rezygnacji.

W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w Wycieczce, Organizator potrąca Uczestnikowi następujący % Ceny Wycieczki w zależności od daty rezygnacji:
a. Do 7 dni przed Dniem Wycieczki – 0% Ceny;
b. 6 – 5 dni przed Dniem Wycieczki – 50% Ceny;
c. 2 – 4 dni przed Dniem Wycieczki – 70% Ceny;
d. Na 1 dzień przed Dniem Wycieczki i mniej (tj. po godzinie 0:00 czasu greckiego w dniu poprzedzającym Dzień Realizacji Wycieczki) – 100% Ceny, Uczestnikowi nie przysługuje zwrot.

W przypadku zarezerwowanych, ale nieopłaconych wycieczek prosimy o uszanowanie naszej pracy i poinformowanie nas jak najwcześniej o chęci zmiany terminu lub rezygnacji.

Wybierz interesujący Cię temat: