Rodzinny urlop w Grecji to doskonały wybór. Warto jednak pamiętać o kilku istotnych sprawach i uważnie dobrać rodzaj wakacyjnych atrakcji. W ten sposób radość z pobytu czerpać będą nie tylko dorośli, ale i pociechy!

O czym pamiętać, planując wakacje w Grecji z dziećmi?

Grecja jest krajem bezpiecznym. Podczas wakacji z dziećmi nie można jednak zapominać o zachowaniu ostrożności i otoczeniu ich stałą opieką, zwłaszcza w popularnych ośrodkach turystycznych, nad wodą czy w dużych miastach.

Ze względu na wysokie temperatury panujące w Grecji, należy pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem ochronnym, zakładaniu nakrycia głowy oraz stałym nawadnianiu pociech, dostarczając im regularnie wystarczającą ilość płynów.

Rodzice niemowlaków powinni zaopatrzyć się w słoiczki z obiadkami jeszcze w Polsce, ponieważ w Grecji wybór żywności tego typu nie jest mocno zróżnicowany.

Jeśli dziecko na co dzień zażywa jakieś leki, wyruszając na urlop, należy spakować je do bagażu.

Dzieci na naszych wycieczkach

W naszych wycieczkach z powodzeniem uczestniczą pociechy w różnym wieku. Od niemowlaków po dzieci w wieku szkolnym. Programy wycieczek są zróżnicowane i dlatego trudno się na nich nudzić.

Mimo to, należy pamiętać, że część z nich to podróże całodzienne, więc zwłaszcza najmłodsze dzieci mogą odczuwać zmęczenie nieco bardziej. Nie jest to jednak regułą. Każde dziecko reaguje bowiem inaczej.

Dla rodziców z dziećmi, poza standardową ofertą, stale opracowujemy specjalnie dostosowane programy zwiedzania. Przykładem takiej wycieczki jest Baby Mix organizowany na wyspie Zakynthos. Dzieci mnóstwo frajdy czerpią także podczas odbywających się tu Rejsów na żółwie.

Na wycieczkach nie sprawdzą się raczej wózki, choć można zabrać ze sobą składaną spacerówkę. Zdecydowanie bardziej przydadzą się jednak chusty, nosidełka, itp.

Dzieciom cierpiącym na chorobę lokomocyjną przed wycieczką zalecamy podanie środków przeciwwymiotnych. Warto zabrać także woreczki, mokre chusteczki oraz ubrania na zmianę dla dziecka.

Zniżki i promocje dla dzieci

Dzieci do 2 roku życia podróżują na większości naszych wycieczek za darmo! Wyjątek stanowią wycieczki w standardzie Super VIP. Dzieci do 2 roku życia podróżujące za darmo nie mają zagwarantowanego odrębnego miejsca w busie lub autokarze. Koszt  wykupienia odrębnego miejsca dla dzieci poniżej 2 roku życia jest taki sam, jak bilet dla dziecka w wieku 2-12 lat. Dzieci do 12 roku życia obowiązuje zniżka zgodna z aktualną ofertą. Ceny biletów dla dzieci powyżej 12 roku życia są takie same, jak dla osób dorosłych. Często prowadzimy także promocje okolicznościowe, o których informujemy w aktualnościach na naszej stronie.